ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3651617
*
nr 365 1617
Spegel
Förgylld, Rokokostil, H.99
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 01:05:37
1
300 kr
13/6 11:09:39
2
500 kr
13/6 11:36:54
3
550 kr
13/6 15:41:15
4
700 kr
13/6 15:48:53
3
650 kr
13/6 15:53:14
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 365 1617
Spegel
Förgylld, Rokokostil, H.99
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 01:05:37 | 1 | 300 kr |
| 13/6 11:09:39 | 2 | 500 kr |
| 13/6 11:36:54 | 3 | 550 kr |
| 13/6 15:41:15 | 4 | 700 kr |
| 13/6 15:48:53 | 3 | 650 kr |
| 13/6 15:53:14 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



